Як влаштуватися на роботу в Ізраїлі?

job0212

Не дивлячись на те, що ізраїльська економіка гостро потребує робочих рук, і не гребує гастарбайтерами, влаштуватися на роботу в Ізраїлі іноземним громадянам непросто. З одного боку, роботи дуже багато, але, з іншого, офіційне працевлаштування настільки бюрократизоване, що здається майже неможливим. Хоча в Ізраїлі дуже низький рівень безробіття, в порівнянні з іншими високорозвиненими країнами, закони країни жорстко захищають пріоритет ізраїльтян в отриманні роботи. Як правило, знайти роботу в Ізраїлі для українців можна тільки там, де відчувається дефіцит робочої сили, в основному там, де самі ізраїльтяни не хочуть працювати — в будівництві, сфері послуг, в промисловості. Потрібні іноземні фахівці і у висококваліфікованих сферах — в IT секторі, в електроніці.

Як влаштуватися на роботу в Ізраїлі?

Ізраїльський ринок праці залучає українців високими заробітками, які навіть вище, ніж в Західній Європі і тим більше, в Росії. Різними правдами-неправдами іноземці влаштовуються на роботу в цій країні, долаючи купу перешкод на цьому шляху. І одні з найчастіших запитів у Всесвітній мережі — «як влаштуватися на роботу в Ізраїлі», «як знайти роботу в Ізраїлі для українців». Ми спробуємо описати різні способи працевлаштування в Ізраїлі для іноземних громадян.

Що потрібно для роботи в Ізраїлі

Способів працевлаштування в Ізраїлі безліч, в залежності від ваших можливостей, побажань, наполегливості ви можете знайти роботу на 3 місяці, 6 місяців, 1 рік або на 5 років з отриманням робочої візи В1, статусу біженця або інших варіантів.

Незважаючи на безвізовий режим між Ізраїлем і Україною, який дозволяє туристу прилетіти до Ізраїлю на 90 днів без звернення до посольства цієї країни, працювати туристу в Ізраїлі заборонено. Деякі все ж працюють нелегально, постійно перебуваючи під загрозою депортацыъ і мріючи легалізуватися. Як влаштуватися на роботу в Ізраїлі правильно і безпечно?
На сьогоднішній день існує два способи легального працевлаштування в Ізраїлі:

  • Оформлення трудової візи категорії В1. Для цього потрібно знайти роботодавця, який має право найматися на роботу іноземців, укласти з ним контракт. Роботодавець подає в МВС Ізраїлю заяву про оформлення трудової візи дуже потрібного працівника. Заява розглядається протягом 21 дня, рішення про видачу візи надсилається в країну проживання здобувача. Робоча віза дає право працювати в Ізраїлі 1 рік, при необхідності її можна продовжити до 5 років.
  • Працевлаштування через соціальну програму. Так як Ізраїль має гостру потребу в персоналі по догляду за людьми похилого віку, хворими, пораненими, а також зайнятому в курортній інфраструктурі, можна знайти легальну роботу в цих сферах. Контракт оформляється на 8 років.
    Офіційне працевлаштування дає непогані заробітки, соціальну захищеність — безкоштовну медичну страховку, оплачувані відпустку, лікарняні. Таке працевлаштування, як правило, відбувається через компанії, які спеціалізуються на рекрутингу іноземців. В такому випадку влаштуватися на роботу в Ізраїлі легше і простіше.

Іноді для того, щоб знайти роботу в Ізраїлі для українців, потрібно пройти перепідготовку, курси, удосконалити знання англійської мови або почати вчити іврит.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *